January 29, 2023

Neymar Jr Biography in Assamese | নেইমাৰ জীৱনী

নেইমাৰ এজন ব্ৰাজিলিয়ান পেছাদাৰী ফুটবলাৰ যি স্পেনিছ ক্লাব, এফ চি বাৰ্চিলোনা আৰু ব্ৰাজিলৰ ৰাষ্ট্ৰীয় দলৰ হৈ ফৰৱাৰ্ড আৰু উইংগাৰ হিচাপে খেলে। তেওঁ এই ৰাষ্ট্ৰীয় দলৰ অধিনায়কো। নেইমাৰ হৈছে বিশ্বৰ আন এজন আগশাৰীৰ ফুটবলাৰ, আৰু তেওঁ নিজকে তেওঁৰ প্ৰজন্মৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ফুটবল খেলুৱৈ হিচাপে চাব বিচাৰে। কম বয়সতে, তেওঁ তেওঁৰ কেৰিয়াৰত বহুতো সফলতা অৰ্জন কৰিছিল। এতিয়া তেওঁ এই বছৰ ফিফা বিশ্বকাপ ২০১৮ত অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ গৈ আছে। তেওঁলোকৰ কেৰিয়াৰ আৰু কৃতিত্ব ইয়াত প্ৰদৰ্শিত হৈছে।

ফুটবলাৰ নেইমাৰ জীৱনী

নেইমাৰৰ সম্পূৰ্ণ পৰিচয় ইয়াত প্ৰদৰ্শিত হৈছে –

Full Nameনেইমাৰ ডা ছিলভা ছাণ্টোছ জুনিয়ৰ (নেইমাৰ) Neymar da Silva Santos Júnior
পেছাফুটবলাৰ
বৰ্তমানৰ দলব্ৰাজিল ৰাষ্ট্ৰীয় দল আৰু এফ চি বাৰ্চিলোনা
জাৰ্চি নম্বৰ 11
প্ৰশিক্ষক/প্ৰশিক্ষকৰোগাৰিঅ মাইকেল (ব্ৰাজিল)
Nationalityব্ৰাজিলিয়ান
Home Townচেণ্টোচ
ধৰ্মখ্ৰীষ্টান ধৰ্ম

নেইমাৰ জন্ম আৰু পৰিয়াল

নেইমাৰ দা চিলভা চেণ্টোছ জুনিয়ৰৰ জন্ম এটা পৰিয়ালত হৈছিল যি ক্ৰীড়াৰ সৈতে জড়িত আছিল। তেওঁৰ দেউতাক এজন প্ৰাক্তন ব্ৰাজিলিয়ান পেছাদাৰী ফুটবলাৰ। নেইমাৰে তেওঁৰ দেউতাকৰ পদাংক অনুসৰণ কৰিছিল আৰু ব্ৰাজিলৰ আন বহুতৰ দৰে পথৰ ফুটবলাৰ হিচাপে খেলিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। তাৰ পিছত তেওঁৰ দেউতাকে তেওঁৰ খেলক গুৰুত্বসহকাৰে লয় আৰু এই খেলত তেওঁক সহায় কৰে, যাতে তেওঁ এজন পেছাদাৰী ফুটবলাৰ হ’ব পাৰে।

নেইমাৰৰ জন্ম আৰু পাৰিবাৰিক তথ্য চমুকৈ:

জন্মফেব্ৰুৱাৰী ৫, ১৯৯২
জন্মস্থানমোগি দাস ক্ৰুজ, ব্ৰাজিল
পিতৃৰ নামনেইমাৰ চেণ্টোছ ছিনিয়ৰ (প্ৰাক্তন ফুটবলাৰ আৰু নেইমাৰৰ উপদেষ্টা)
মাতৃৰ নামৰিভাৰ নে দা চিলভা
পুত্ৰডেভি লুক্কা দা চিলভা চেণ্টোচ

নেইমাৰৰ প্ৰেমিকা আৰু তেওঁৰ পুত্ৰ

নেইমাৰৰ ব্যক্তিগত জীৱনৰ বিষয়ে বেছি জনা নাযায়, কিন্তু তেওঁৰ এলিজাবেথ মাৰ্টিনেজ, ব্ৰুনা মেৰ্কুজিন নামৰ বহুতো প্ৰেমিকা আছিল। 2011 চনত, তেওঁৰ কেৰোলিনা ডেণ্টাছ নামৰ আন এগৰাকী প্ৰেমিকা আছিল, যাৰ সৈতে তেওঁৰ এটা সন্তানো আছিল। এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, তেওঁ তাইৰ সৈতে সম্পৰ্কত নাছিল। তেওঁৰ পুত্ৰৰ নাম ডেভিদ লুক্কা আৰু তেওঁ নেইমাৰৰ সৈতে বাস কৰে।

নেইমাৰৰ প্ৰাৰম্ভিক জীৱন

১৯৯৯ চনত নেইমাৰে পৰ্তুগীজ চেণ্টিষ্টা দলৰ যুৱ পদবীক প্ৰতিনিধিত্ব কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু …. ভিচেণ্ট চহৰলৈ যায়। কেইবছৰমানৰ ভিতৰতে, তেওঁ আটাইতকৈ সন্মানীয় যুৱ প্ৰতিভাৰ এজন হৈ পৰিছিল। যেতিয়া তেওঁৰ বয়স 11 বছৰ আছিল, তেওঁ বিখ্যাত ব্ৰাজিলিয়ান ক্লাব এফ চি চেণ্টোছত যোগদান কৰিছিল, আৰু তেতিয়াৰ পৰা তেওঁ এজন খেলুৱৈ হিচাপে নিজকে উন্নত কৰি আহিছে। নেইমাৰে ১৭ বছৰ বয়সত এফ চি চেণ্টোছৰ সৈতে তেওঁৰ প্ৰথম জ্যেষ্ঠ চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰিছিল। এনেদৰে, তেওঁ তেওঁৰ প্ৰাৰম্ভিক জীৱনত খেলখনৰ সৈতে সংলগ্ন হৈ পৰে, আৰু তেওঁ ইয়াত নিজৰ কেৰিয়াৰ গঢ়িবলৈ আৰম্ভ কৰে।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *