April 11, 2024

Housewife Business Ideas in Assamese

Top 10 Business Ideas for Housewives/Ladies in Assamese, mahilao Womens home based gharelu udyog)

অৱশ্যে, মহিলাসকলে যিকোনো ক্ষেত্ৰত পুৰুষতকৈ আগবাঢ়ি যোৱাত বিশেষজ্ঞ। এতিয়া দেশ চলোৱাৰ বিষয় হওঁক বা ঘৰ চলোৱাৰ বিষয় হওঁক, দুয়োটা কামত দক্ষ হোৱাৰ পাছতো, মহিলাসকলে কেতিয়াও হাৰ মানি বনাব নোৱাৰে। আজি আমি সেই মহিলাসকলৰ বিষয়ে কথা পাতিম যিসকলে ঘৰত বহি ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰাৰ কথা ভাবি আছে কিন্তু তেওঁলোকে বুজি নাপায় যে তেওঁলোকে কোন ক্ষেত্ৰলৈ যাব লাগে। আজি আমি সেই মহিলাসকলক সহায় কৰিবলৈ এই পোষ্টটো প্ৰস্তুত কৰিছো যাতে তেওঁলোকে কিছু সহায় পাব পাৰে আৰু তেওঁলোকেও ঘৰত বহি ভাল উপাৰ্জন পাব পাৰে। গতিকে পলম নকৰাকৈ, মহিলাৰ উপাৰ্জনব্যৱসায়ৰ দেশৰ আধাৰ শক্তি আৰম্ভ কৰোঁ আহক।

মহিলাৰ বাবে শীৰ্ষ 10 টা ব্যৱসায়িক ধাৰণা

খাদ্য ব্লগ এটা আৰম্ভ কৰক (Food Blog):-

মাকৰ হাতৰ খাদ্য সদায়সকলোৰে বাবে সুস্বাদু, এনে পৰিস্থিতিত, যদি আপুনি ইয়াক খাই উপাৰ্জনৰ উপায় উলিয়াব পাৰে, তেন্তে ইয়াতকৈ ব্যৱসায় শিথিল কৰাৰ আৰু কি ভাল উপায় আছে। মই আপোনাক কওঁ যে যদি আপুনি বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ ৰেচিপি ব্যৱহাৰ কৰি ৰন্ধা আৰু বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ ব্যঞ্জন তৈয়াৰ কৰিবলৈ খুব ভাল পায়, তেনেহ’লে আপুনি সহজে এটা খাদ্য ব্লগ আৰম্ভ কৰিব পাৰে য’ত আপুনি আপোনাৰ ৰেচিপি ভাগ বতৰা কৰিব পাৰে আৰু মানুহৰ ওচৰলৈ যাব পাৰে। ইয়াৰ সৈতে, আপুনি সহজে ঘৰত বহি ব্লগ লিখিব পাৰে আৰু সেইবোৰ ভাগ বতৰা কৰিব পাৰে যাতে আপোনাৰ উপাৰ্জনৰ উৎস সোনকালে আৰম্ভ হয়।

অনলাইন জৰীপ Awarness Video :-

যদি আপুনি জ্ঞানী আৰু বহুতো ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ মতামত প্ৰকাশ কৰিব পাৰে। গতিকে আপুনি অনলাইন প্লেটফৰ্মত বহুতো ছাইট বিচাৰি পাব যিয়ে সেই ধাৰণাবোৰৰ সৈতে মানুহক সহায় কৰিবলৈ জৰীপৰ বাবে বিভিন্ন বিশেষজ্ঞ নিয়োগ কৰে। তাৰ বিনিময়ত, আপুনি ঘৰৰ পৰা আৰামেৰে উপাৰ্জন কৰিব পৰা দৰমহাও পায়।

এফিলিয়েট মাৰ্কেটিং:-

যদি আপোনাৰ সামাজিক মাধ্যমৰ মঞ্চৰ বিষয়ে ভাল জ্ঞান আছে তেন্তে আপুনি সহজে সহযোগী বিপণনৰ কামও কৰিব পাৰে। ইয়াৰ জৰিয়তে, আপুনি গ্ৰাহকসকলক বিভিন্ন সামগ্ৰী বিক্ৰী কৰি সহজে ঘৰত বহি কমিছন প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে। আপুনি আমাজন আৰু ফ্লিপকাৰ্টৰ দৰে ৱেবছাইটৰ সৈতে সংযোগ কৰি আপোনাৰ দোকানঅনলাইনসৃষ্টি কৰিব পাৰে আৰু আপোনাৰ সামগ্ৰীবোৰ সহজে বহিব পাৰে।

ব্লগ লিখন:-

যদি আপুনি লিখিবলৈ ভাল পায়, তেন্তে আপুনি ব্লগ লিখি ঘৰত বহি কেইদিনমানৰ ভিতৰতে সহজে ভাল উপাৰ্জন পাব পাৰে।

আগৰবাট্টি ব্যৱসায়:-

যদি আপুনি অধ্যয়নত বেছি আগ্ৰহী নহয়, যাৰ বাবে আপুনি অনলাইনত কোনো ধৰণৰ কাম কেনেদৰে কৰিব নাজানে, তেনেহ’লে আপুনি ঘৰত অলপ প্ৰশিক্ষণ লোৱাৰ পিছত সহজে ধূপ কাঠি তৈয়াৰ কৰাৰ কাম কৰিব পাৰে।

মমবাতি তৈয়াৰ কৰা:-

যদি আপুনি সৃষ্টিশীলতাত বিশ্বাস কৰে, তেন্তে আপুনি ঘৰত বহি মমবাতি বনাবলৈ সহজে কাম কৰিব পাৰে। সেই মমবাতিবোৰ তৈয়াৰ কৰি, আপুনি সেইবোৰ অনলাইনবজাৰ কৰিব পাৰে আৰু যদি আপুনি বিচাৰে, আপুনি সেইবোৰ কিছুমান লোকৰ জৰিয়তে পোনপটীয়াকৈ বজাৰলৈ প্ৰেৰণ কৰিব পাৰে।

চকলেট তৈয়াৰ কৰা:

আজিৰ সময়ত সকলোৱে চকলেট খাবলৈ ভাল পায়, আপুনিও এই বিষয়ে অৱগত হ’ব। কেৱল অলপ প্ৰশিক্ষণৰ পিছত, আপুনি ঘৰত বহি আপোনাৰ চকলেট ব্যৱসায় শিথিল কৰিব পাৰে য’ত আপুনি ঘৰুৱা কামও চম্ভালিব পাৰে আৰু সহজে চকলেট বনাব আৰু বজাৰ কৰিব পাৰে।

বেকাৰী সামগ্ৰী তৈয়াৰ কৰা:-

আজিৰ সময়ত, প্ৰতিজন ব্যক্তিক ৰাতিপুৱাৰ আহাৰত বেকাৰী সম্পৰ্কীয় সামগ্ৰীৰ প্ৰয়োজন হয়। জিনৰ ভিতৰত আছে নিমখীয়া বিস্কুট, কেক, কুকিজ, পেষ্ট্ৰী আৰু বিভিন্ন সামগ্ৰী। যদি আপুনি সহজে বিভিন্ন ধৰণৰ ব্যঞ্জন প্ৰস্তুত কৰিব পাৰে আৰু আপুনি স্নেক্স আৰু বিস্কুট তৈয়াৰ কৰিবলৈও ভাল পায়, তেনেহ’লে আপুনি সহজে ঘৰত বহি বেকাৰী এখন আৰম্ভ কৰিব পাৰে।

ইউটিউব ভিডিঅ’ৰ জৰিয়তে ধন: –

যদি আপুনি কলাত বিশ্বাস কৰে আৰু কলাক এটা ব্যৱসায় তৈয়াৰ কৰিব বিচাৰে। যদি আপুনি অনুপ্ৰেৰণামূলক বক্তা হ’ব বিচাৰে, আপুনি সহজে আপোনাৰ ইউটিউব ভিডিঅ’ আৰম্ভ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাহিৰেও, যদি আপুনি নৃত্য ভাল পায়, তেন্তে আপুনি সহজে আপোনাৰ নৃত্যৰ ভিডিঅ’ ইউটিউবৰ জৰিয়তে আপলোড কৰিব পাৰে বা আপুনি নৃত্যশিকাও শিকাব পাৰে। আপুনি ইউটিউবত যি দৰ্শক লাভ কৰে, আপুনি দিনে দিনে উপাৰ্জন অব্যাহত ৰাখিব।

ফ্ৰিলাঞ্চাৰ:-

কৰোনাভাইৰাছৰ এই যুগত, য’ত মানুহে ঘৰত বহি তেওঁলোকৰ গোটেই কাৰ্যালয়টো চম্ভালি আছে, আপুনি সহজে ফ্ৰিলাঞ্চাৰৰ কাম কৰিব পাৰে। ইয়াত, আপুনি আপোনাৰ প্ৰশিক্ষণ সম্পৰ্কীয় ব্যৱসায়ত যোগদান কৰিব পাৰে, যাৰ সৈতে আপুনি তেওঁলোকৰ সকলো কাম ঘৰৰ পৰা সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰে আৰু তেওঁলোকক দিব পাৰে। ইয়াৰ বিনিময়ত, আপুনি সহজে মাহিলী উপাৰ্জন প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *