January 29, 2023

Cristiano Ronaldo Biography in Assamese | ক্রিস্তিয়ানো ৰোনালদোৰ জীৱনী

ক্ৰিষ্টিয়ানো ৰোনাল্ডো ফুটবল খেলৰ অন্তৰ্ভুক্ত আৰু তেওঁ এজন অতি বিখ্যাত ফুটবল খেলুৱৈ। এটা দৰিদ্ৰ পৰিয়ালত জন্ম গ্ৰহণ কৰা ক্ৰিষ্টিয়ানোৱে খুব কম বয়সতে ফুটবল খেলিবলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু মাত্ৰ ১৮ বছৰ বয়সত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ফুটবল দলত নিৰ্বাচিত হয়। অতি কম সময়ৰ ভিতৰতে, ক্ৰিষ্টিয়ানোতেওঁৰ খেলৰ জৰিয়তে মানুহৰ হৃদয়ত স্থান লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল আৰু এই সময়ত তেওঁ বিশ্বৰ আটাইতকৈ বিখ্যাত খেলুৱৈ হৈ পৰিছে। উপাৰ্জনৰ ক্ষেত্ৰত ক্ৰিষ্টিয়ানো পৃথিৱীৰ আন খেলুৱৈসকলৰ তুলনাত বহুত আগবাঢ়ি আছে আৰু তেওঁৰ নাম বিশ্বৰ আটাইতকৈ ধনী খেলুৱৈৰ তালিকাত প্ৰথম স্থানত আছে। কিন্তু ক্ৰিষ্টিয়ানোৱে এই উচ্চতাত উপনীত হ’বলৈ তেওঁৰ জীৱনত বহুত সংগ্ৰাম কৰিছে।

ক্ৰিষ্টিয়ানো ৰোনাল্দোৰ জন্ম আৰু পৰিয়াল

  • ১৯৮৫ চনৰ ৫ ফেব্ৰুৱাৰীত পৰ্তুগালত ক্ৰিষ্টিয়ানো ৰোনাল্ডোৰ জন্ম হৈছিল আৰু তেওঁৰ দেউতাকৰ নাম হৈছে জোছ ডিনিছ আভেইৰো, যি পৌৰসভাত মালি হিচাপে কাম কৰিছিল। তেওঁৰ মাতৃৰ নাম মাৰিয়া ডালোৰেছ ডছ চেণ্টোচ আভেইৰো আৰু তেওঁ ঘৰলৈ গৈ ৰান্ধনী হিচাপে কাম কৰিছিল। তেওঁৰ পিতৃ-মাতৃৰ উপৰিও, ৰোনাল্ডোৰ এজন ভায়েক আৰু দুই ভগ্নী আছে আৰু তেওঁ তেওঁৰ ভাই-ভনীসকলৰ ভিতৰত আটাইতকৈ কনিষ্ঠ।
  • ৰোনাল্ডোৰ মুঠ চাৰিটা সন্তান আছে, যাৰ ভিতৰত তেওঁৰ জ্যেষ্ঠ পুত্ৰৰ নাম ক্ৰিষ্টিয়ানো ৰোনাল্ডো জুনিয়ৰ। তেওঁলোকৰ পুত্ৰৰ জন্ম ২০১০ চনৰ ১৭ জুনত হৈছিল। অৱশ্যে, ৰোনাল্ডোৱে কেতিয়াও প্ৰকাশ কৰা নাই যে তেওঁৰ পুত্ৰৰ মাতৃ কোন।
  • ৰোনাল্দোৰ আন সন্তানবোৰ হৈছে মাতেও, ইভা মাৰিয়া আৰু আলানা মাৰ্টিনেজ। মাতেও আৰু ইভা মাৰিয়া হৈছে ৰোনাল্দোৰ যমজ সন্তান, যি8 জুন, 2017 তাৰিখে চাৰোগেচীৰ জৰিয়তে জন্ম গ্ৰহণ কৰিছিল। আনহাতে তেওঁলোকৰ ছোৱালী আলানা মাৰ্টিনেজৰ জন্ম 12 নৱেম্বৰ, 2017 তাৰিখে হৈছিল আৰু তেওঁলোকৰ জীয়েকৰ মাক তেওঁৰ বৰ্তমানৰ প্ৰেমিকা।

ৰোনাল্দোৰ শিক্ষা

  • এটা সাধাৰণ পৰিয়ালত জন্ম গ্ৰহণ কৰা ৰোনাল্ডোৱে কোনো ধৰণৰ শিক্ষা লাভ কৰা নাই।
  • কোৱা হয় যে যেতিয়া ৰোনাল্ডোৰ বয়স 14 বছৰ আছিল, তেতিয়া তেওঁ তেওঁৰ বিদ্যালয়ৰ এজন শিক্ষকৰ ফালে চকী দলিয়াইছিল আৰু এনে কৰাৰ বাবে তেওঁক বিদ্যালয়ৰ পৰা বহিষ্কাৰ কৰা হৈছিল।
  • একে সময়তে, ৰোনাল্ডোসৰুৰে পৰা ফুটবল খেলিবলৈ ভাল পাইছিল আৰু তেওঁ এই খেলখনত নিজৰ কেৰিয়াৰ গঢ়িব বিচাৰিছিল, সেয়েহে তেওঁ মাজতে পঢ়া শুনা এৰি দিছিল। ৰোনাল্দোৰ মাতৃয়েও পঢ়া শুনা এৰি যোৱাৰ সিদ্ধান্তত তেওঁক সমৰ্থন কৰিছিল।

ৰোনাল্দোৰ জীৱনসম্পৰ্কে ব্যক্তিগত তথ্য

  • ক্ৰিষ্টিয়ানো ৰোনাল্ডোক তেওঁৰ দেউতাকে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ৰাষ্ট্ৰপতিৰ নামেৰে নামাকৰণ কৰিছে। প্ৰকৃততে, আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ৰোনাল্ড ৰেগানও এজন অভিনেতা আছিল আৰু ক্ৰিষ্টিয়ানোৰ দেউতাক তেওঁৰ এজন ডাঙৰ অনুৰাগী আছিল। সেয়েহে যেতিয়া ক্ৰিষ্টিয়ানো ৰোনাল্ডোৰ জন্ম হৈছিল, তেতিয়া তেওঁৰ দেউতাকে তেওঁৰ প্ৰিয় ব্যক্তিজনৰ নামেৰে তেওঁৰ নাম ৰাখিছিল।
  • ৰোনাল্ডোৰ জন্ম এটা অতি দৰিদ্ৰ পৰিয়ালত হৈছিল আৰু তেওঁৰ এটা সাক্ষাৎকাৰৰ সময়ত ৰোনাল্ডোৱে কৈছিল যে কেনেকৈ তেওঁ এটা অতি সৰু ঘৰত বাস কৰিছিল আৰু তেওঁ তেওঁৰ কোঠাটো তেওঁৰ ভায়েক আৰু ভগ্নীৰ সৈতে ভাগ বতৰা কৰিব লগা হৈছিল।
  • যেতিয়া ৰোনাল্ডোৱে তেওঁৰ পৰিয়ালক এজন ফুটবলাৰ হোৱাৰ কথা কৈছিল, সেই সময়ত ৰোনাল্ডোৰ মাতৃয়ে তেওঁক এজন পূৰ্ণ-ফুটবলাৰ হোৱাৰ সপোনত যথেষ্ট সমৰ্থন কৰিছিল আৰু আজি তেওঁৰ মাতৃৰ খেলৰ বাবে, ৰোনাল্ডো এজন মহান ফুটবলাৰ খেলুৱৈ হৈ পৰিছে।
  • ৰোনাল্ডো শৈশৱতে ৰেচিং হৃদৰোগত আক্ৰান্ত হৈছিল আৰু যেতিয়া তেওঁ 14 বছৰ বয়সত ফুটবল খেলিবলৈ শিকি আছিল, তেতিয়া একে সময়তে তেওঁ এই ৰোগত আক্ৰান্ত হৈছিল।
  • এই ৰোগৰ বাবে, ৰোনাল্ডোৰ বাবে ফুটবল খেলা টো অসম্ভৱ আছিল। কিয়নো এই ৰোগত আক্ৰান্ত লোকসকলৰ হৃদযন্ত্ৰ দ্ৰুতগতিত স্পন্দিত হয় আৰু এনে পৰিস্থিতিত, অধিক জঁপিয়াই পৰাটো মাৰাত্মক।
  • কিন্তু যেতিয়া ৰোনাল্ডোৰ পৰিয়ালএই ৰোগত আক্ৰান্ত হয়, তেওঁলোকে লগে লগে ৰোনাল্ডোক চিকিৎসা প্ৰদান কৰে আৰু কেইদিনমানচিকিৎসাৰ পিছত, ৰোনাল্ডোৱে বিশ্ৰাম লোৱাৰ পৰিৱৰ্তে ফুটবল খেলিবলৈ আৰম্ভ কৰে।
  • ৰোনাল্ডোৱে সুৰা, চিগাৰেট বা আন কোনো ধৰণৰ নিচা পান নকৰে কিয়নো তেওঁৰ দেউতাক ৰ অত্যাধিক শাৰ্ব সুৰাপানৰ ফলত 52 বছৰ বয়সত মৃত্যু হৈছিল। আৰু সেইকাৰণে ৰোনাল্ডোৱে এই সকলো ধৰণৰ বস্তুৰ পৰা দূৰত্ব ৰাখিছে।
  • একে সময়তে ৰোনাল্ডোৱে তেওঁৰ ফুটবল কেৰিয়াৰত সফলতা অনাৰ সময়তে ৰোনাল্ডোৰ মাতৃকৰ্কট ৰোগত আক্ৰান্ত বুলি ধৰা পৰে। যাৰ পিছত ৰোনাল্ডোৱে তেওঁৰ মাকক চিকিৎসা কৰাইছিল আৰু এই সময়ত তেওঁ তেওঁৰ মাতৃৰ সৈতে থাকে।
  • ৰোনাল্ডো শৈশৱতে এণ্ডোৰিনহা দলৰ অংশ আছিল আৰু তেওঁ ১৯৯২ চনৰ পৰা ১৯৯৫ চনলৈ এই দলটোৰ হৈ খেলিছিল।

ৰোনাল্দোৰ কেৰিয়াৰ

স্পোৰ্টিং চিপি ক্লাব Sporting CP Club

  • 16 বছৰ বয়সত, ৰোনাল্ডো পৰ্তুগালৰ ‘স্পোৰ্টিং চিপি’ ক্লাবৰ অংশ হয় আৰু তেওঁৰ খেলত সন্তুষ্ট হৈ স্পোৰ্টিংৰ যুৱ দলৰ মেনেজাৰে তেওঁক পদোন্নতি দিয়ে।
  • মাত্ৰ এবছৰৰ ভিতৰতে, ৰোনাল্ডোৱে ক্লাবৰ অনুৰ্ধ-17 দল, অনুৰ্ধ-18, বি আৰু ফাষ্ট দলৰ হৈ খেলিবলৈ আৰম্ভ কৰে, আৰু এনেদৰে তেওঁ প্ৰথম খেলুৱৈ হয় যিয়ে মাত্ৰ এবছৰত ইমান অগ্ৰগতি লাভ কৰিছিল।
  • তেওঁ ২০০২ চনত এই ক্লাবৰ হৈ প্ৰথম খন প্ৰিমেইৰা লিগা খেল খেলিছিল আৰু তেওঁ এই খেলখন মৰেনছ ফুটবল ক্লাবৰ বিৰুদ্ধে খেলিছিল। তেওঁ এই খেলখনত দুটা গ’লও কৰিছিল।
  • ক্ৰিষ্টিয়ানোৱে এই খেলখনত ইমান ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিছিল যে বহুতো ফুটবল ক্লাবৰ মনোযোগ তেওঁৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হৈছিল আৰু বেছিভাগ ফুটবল ক্লাবে তেওঁক তেওঁলোকৰ দলৰ অংশ কৰিব বিচাৰিছিল।
  • এই সময়ছোৱাত স্পোৰ্টিং ক্লাবৰ দল আৰু ম্যানচেষ্টাৰ ইউনাইটেড ফুটবল ক্লাবৰ দলৰ মাজত এখন খেল হৈছিল। এই খেলখনত স্পোৰ্টিং ক্লাবৰ দলটোৱে ৩-১ গ’লত জয়লাভ কৰে আৰু এই খেলখনত ক্ৰিষ্টিয়ানোৱে অকলে ২ টা গ’ল কৰে।
  • এই খেলখনৰ পিছত, ম্যানচেষ্টাৰ ইউনাইটেড ফুটবল ক্লাবে ক্ৰিষ্টিয়ানোক তেওঁলোকৰ দলত লোৱাৰ সিদ্ধান্ত লয়।
  • ২০০৩ চনত ক্ৰিষ্টিয়ানোৰ খেল খন চোৱাৰ পিছত, এজন মহান ফুটবল মেনেজাৰ ছাৰ এলেক্স ফাৰ্গুচনে বিচাৰিছিল যে ক্ৰিষ্টিয়ানোইংলেণ্ডৰ হৈ ফুটবল মেচ খেলিব আৰু ম্যানচেষ্টাৰ ইউনাইটেড ফুটবল ক্লাবৰ অংশ হ’ব।
  • ছাৰ এলেক্স ফাৰ্গুচনৰ উপৰিও ইংলেণ্ডৰ কিংবদন্তি ফুটবল খেলুৱৈ ৰিঅ’ ফাৰ্ডিনাণ্ডেও ৰোনাল্ডোক তেওঁৰ সতীৰ্থ হিচাপে চাব বিচাৰিছিল।

ম্যানচেষ্টাৰ ইউনাইটেড ফুটবল ক্লাবৰ সৈতে ক্ৰিষ্টিয়ানোৰ যাত্ৰা Manchester United Football Club

  • ২০০৩ চনত ম্যানচেষ্টাৰ ইউনাইটেড ফুটবল ক্লাবে স্পোৰ্টিং ক্লাবৰ পৰা ক্ৰিষ্টিয়ানোক £২৪ ৰাণত ক্ৰয় কৰে আৰু ক্ৰিষ্টিয়ানোক তেওঁলোকৰ ক্লাবৰ অংশ কৰি তুলিবলৈ ম্যানচেষ্টাৰ ইউনাইটেড ফুটবল ক্লাবে পৰিশোধ কৰা মূল্য যথেষ্ট বেছি আছিল।
  • ম্যানচেষ্টাৰ ইউনাইটেড ফুটবল ক্লাবৰ অংশ হোৱাৰ পিছত, তেওঁক বিভিন্ন ধৰণৰ প্ৰশিক্ষণ দিয়া হৈছিল আৰু এই প্ৰশিক্ষণৰ সহায়ত ক্ৰিষ্টিয়ানোৱে তেওঁৰ খেলখন আৰু উন্নত কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল।
  • ক্ৰিষ্টিয়ানোৱে ২০০৪ চনত ম্যানচেষ্টাৰ ইউনাইটেড ফুটবল ক্লাবৰ হৈ এফএ কাপ খেলিবলৈ সুযোগ পাইছিল আৰু এই কাপত ক্ৰিষ্টিয়ানোৱে খুব ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিছিল আৰু তেওঁৰ দলক এই মেচখন জিকাত সহায় কৰিছিল।
  • ২০০৪ চনত এফএ কাপৰ ফাইনেল মেচখনত ক্ৰিষ্টিয়ানোৱে তিনিটা গ’ল কৰিছিল, আনহাতে ২০০৬ চনলৈ ক্ৰিষ্টিয়ানোৱে মুঠ ২৬ টা গ’ল কৰিছিল।
  • ক্ৰিষ্টিয়ানোৰ ভাল প্ৰদৰ্শনৰ বাবে, ম্যানচেষ্টাৰ ইউনাইটেড ফুটবল ক্লাবে পুনৰ তেওঁৰ চুক্তি আৰু বৃদ্ধি কৰে। আৰু এইবাৰ তেওঁলোকক £৩১ নিযুতত ক্ৰয় কৰা হৈছিল।
  • চুক্তি সম্প্ৰসাৰিত হোৱাৰ পিছত, ক্ৰিষ্টিয়ানোৱে এই ক্লাবৰ হৈ খেলি থাকোতে মুঠ 42 টা গ’ল কৰে আৰু তেওঁৰ দলক তিনিটা প্ৰিমিয়াৰ লীগ ট্ৰফী জিকাত সহায় কৰে।

ক্ৰিষ্টিয়ানোৰ নাম CR7 কেনেকৈ হয় জানক

  • ২০০৬ চনৰ পৰা ২০০৮ চনলৈ ক্ৰিষ্টিয়ানোৰ জীৱনৰ এই সময়ছোৱা অতি ভাল সময় হিচাপে প্ৰমাণিত হৈছিল আৰু এই সময়ছোৱাত ম্যানচেষ্টাৰ ইউনাইটেড ফুটবল ক্লাবে ক্ৰিষ্টিয়ানো জাৰ্চি নম্বৰ ৭ দিছিল।
  • এই জাৰ্চি নম্বৰটো মানচেষ্টাৰ ইউনাইটেড ফুটবল ক্লাবৰ মহান খেলুৱৈসকলৰ সৈতে জড়িত আছিল। সেয়েহে, ক্ৰিষ্টিয়ানোএই জাৰ্চিখন ল’বলৈ ভয় কৰিছিল, কিন্তু তেওঁ অস্বীকাৰ কৰা স্বত্বেও, তেওঁক 7 নম্বৰৰ জাৰ্চি দিয়া হৈছিল।
  • এই সংখ্যাটো ক্ৰিষ্টিয়ানোৰ বাবে যথেষ্ট ভাগ্যৱান বুলি প্ৰমাণিত হৈছিল আৰু লাহে লাহে ক্ৰিষ্টিয়ানোক চিআৰ৭ বুলি কোৱা হৈছিল।

ক্ৰিষ্টিয়ানো ৰিয়েল মাদ্ৰিদত যোগদান কৰে Real Madrid

  • ক্ৰিষ্টিয়ানোৱে ২০০৯ চনত ম্যানচেষ্টাৰ ইউনাইটেড ফুটবল ক্লাব এৰি স্পেইনৰ সৈতে সংযুক্ত ফুটবল ক্লাব ৰিয়েল মাদ্ৰিদত যোগদান কৰে আৰু এই ক্লাবে প্ৰায় £৮০ নিযুত ত ক্ৰয় কৰে।
  • এই দলৰ অংশ হোৱাৰ পিছত, ক্ৰিষ্টিয়ানোক 9 নম্বৰৰ জাৰ্চী দিয়া হৈছিল, কিয়নো সাত নম্বৰৰ জাৰ্চীখন এই দলৰ খেলুৱৈ ৰাউলৰ হাতত আছিল। অৱশ্যে, ৰাউলে তেওঁৰ জাৰ্চি ক্ৰিষ্টিয়ানোৰ বাবে এৰি দিছিল আৰু এনেদৰে তেওঁ আকৌ এবাৰ সাত নম্বৰৰ জাৰ্চি পাইছিল।
  • ৰিয়েল মাদ্ৰিদৰ হৈ, ক্ৰিষ্টিয়ানোৱে বহুতো ফুটবল টুৰ্ণামেণ্টত অংশগ্ৰহণ কৰি এই ক্লাবটো জিকিছে। 2016 চনৰ পৰা 2017 চনলৈ, ৰোনাল্ডোৱে এই ক্লাবৰ হৈ খেলি মুঠ 42 টা গ’ল কৰিছে আৰু এই দলটোক নেতৃত্বও দিছে।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *